BUĎTE S NIMI, DOKUD CHTĚJÍ!


Buďte s nimi, dokud chtějí!

Prázdniny jsou tu a pro mnohé rodiče nastává velká starost – co s dětmi, když dovolená trvá 3 – 4 týdny a prázdniny jsou dvakrát tak dlouhé. Někdo má to štěstí a může děti poslat k babičce, ideálně na venkov či chatu. Ale co ti ostatní? Nabízejí se různé dětské tábory s dobrodružným programem nebo výukou cizích jazyků a dalšími aktivitami. To všechno vaše děti potřebují – prarodiče jim obvykle nabídnou plnou náruč lásky a pobyt v dětském kolektivu zase zábavu a první samostatné kroky v životě. Nezapomínejte ale, že nejvíce času byste se svými dětmi měli strávit vy, jejich rodiče.

Často se zdůrazňuje, že děti své rodiče potřebují. To je nezpochybnitelný fakt. Ale věřte, že i rodiče potřebují své děti, i když to často nevnímají tak intenzivně. V plném rozsahu si to uvědomí, až když děti odrostou. Dokud jsou malé, jsou tu stále pro vás. Kromě extrémních případů děti vždy milují své rodiče a jsou schopny jim odpouštět i křivdy a různé přehmaty, kterých se dopouštějí. Za vaši lásku jsou schopny odplácet vám násobně víc. Věnují vám svůj čas, kdykoliv si to přejete, nevydrží dlouho bez vaší přítomnosti a i během hry se stále vracejí k vám.

Tohle všechno si patrně neuvědomíte, dokud se to nezmění. První varování přijde před pubertou. Najednou už pro dítě nejste tak důležití a velkou váhu přikládá hlavně tomu, jak je vnímají vrstevníci a usilují o vhodné místo v jejich společnosti. Možná vás začnou i odmítat a vyhledávat příležitosti, jak vám ukázat, že jsou jiní než vy. Většinou to časem přejde a dříve či později po dosažení plnoletosti k vám vaše děti zase najdou cestu. Jsou to pořád vaše děti, ale mají už svůj život a vy už v něm zabíráte jen malé místo. Možná se přijdou poradit, vyplakat na rameni, ale potom zase hned spěchají zpět, do svého světa. Začnou se poohlížet po vlastní rodině a i když narození vnoučátek vás zase trochu víc sblíží, už to není ono.

Doba, kdy byli malí a toužili si s vámi hrát, cestovat, dovádět, povídat si, je nenávratně pryč. Zdá se vám to příliš vzdálené? Ono to ale jednou určitě přijde, a tak využijte své volno především pro své děti. Hrajte si, dovádějte, buďte spolu. Dokud chtějí.

Byli bychom moc rádi, kdybyste léto strávili také s Báječnou rodinou, která pro vás vychází jako prázdninové dvojčíslo. Napište nám, jak jste léto prožili vy, pošlete fotografie z rodinných výletů. Budeme se těšit!

redakceO PRÁZDNINÁCH VYHRAJTE HRNCE, PÁNVE…

Pro letní dvojčíslo jsme pro vás v Báječné rodině připravili zase řadu zajímavých soutěží. Kromě křížovek o ceny můžete také soutěžit o vysoce kvalitní nádobí Fissler, upéct si cookies s Herou a vyhrát balíček kuchyňského náčiní, nebo získat komplexní program Nutriční typologie pro krásnou postavu a zdravé tělo. Můžete nám také poslat váš prázdninový… Celý článek

V ČERVNOVÉ BÁJEČNÉ RODINĚ MŮŽETE VYHRÁT…

Báječná rodina pro vás v červnu připravila hned tři velmi zajímavé soutěže o skvělé dárky. Můžete vyhrát velké balení značkového mléka na opalování od Vichy, sadu her pro Kinect pro své ratolesti a pro celou rodinu je určena výhra od Jaroměřické mlékárny - mléko a sýry na celý měsíc. Kromě toho na vás v červnové Báječné rodině čeká řada zajímavých článků… Celý článek

CO Z NICH VYROSTE?

Podobně otřepaná fráze jako „to za našich mladejch časů nebylo“. Přitom se jedná o otázku, která skrývá téměř samu podstatu lidského bytí. Většinu z nás zajímá, co z našich dětí vyroste. Už naši prapředci si přáli, aby z jejich dětí bylo něco „lepšího“, než jsou oni sami. Jen se mi zdá (alespoň mám ten dojem z literatury popisující tehdejší život lidí), že… Celý článek